Panel intymny, poważny, wyjątkowy: „Kobieta wobec niepełnej sprawności”

Zapraszamy Was na wyjątkowy panel dyskusyjny pt. „Kobieta wobec niepełnej sprawności” w dniu 17 października o godz. 11:00 na III Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego w Uniwersytecie śląskim w Cieszynie. Pierwszy dzień kongresu odbywa się pod hasłem „Przestrzeń kobiecej codzienności”. Ma ona różna wagę i różne barwy. Często nasza codzienność nasycona jest stereotypami i mitami na temat niepełnosprawności. Pragniemy w akademickich murach zaintrygować i pobudzić do poszukiwań oraz zmiany postrzegania i społecznych postaw uczestników i gości Kongresu Kobiet. Nie poprzez wykłady, ale obecność, głosy i doświadczenia wspaniałych i ważnych KOBIET.
Z przedstawicielkami organizacji pozarządowych i instytucji pomocy społecznej, wsparcia, terapii oraz kobietami w różnych rolach społecznych – KOBIETAMI WOBEC SYTUACJI NIEPEŁNEJ SPRAWNOŚCI – rozmawiać będziemy o:
– kobiecości i seksualności osób niepełnosprawnych,
– niepełnej sprawności w macierzyństwie i pracy,
– zmianach w postrzeganiu i społecznych postawach wobec niepełnosprawności,
– możliwości pomocy oraz wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin,
– wczesnej interwencji i wspomaganiu rozwoju dzieci niepełnosprawnych.

W dyskusji udział wezmą:
– dr Ilona Fajfer-Kruczek – pedagog specjalny- oligofrenopedagog, pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeuta, adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jej zainteresowania badawcze i działalność społeczna oscylują wokół społecznych kontekstów niepełnosprawności i niedostosowania społecznego dzieci i dorosłych, a także organizacji pomocy i wsparcia.
– dr Sylwia Wrona – wykładowca akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej w Cieszynie, oligofrenopedagog i tyfopedagog. Jej pasje naukowe to wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych i sytuacja ich rodzin. Prywatnie mama dwójki dziewcząt oraz szczęśliwa posiadaczka kota i psa.
– mgr Joanna Kulisiak-Kaźmierczak – Prezes Fundacji „Rodzina Fra X”, pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy, doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, mama dorosłych synów z rzadkim zespołem genetycznym.
– mgr Agnieszka Sidzina – rodowita Cieszynianka, ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a także kurs asystenta rodziny, od wielu lat działa społecznie w Cieszynie na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin w środowisku lokalnych, mama dwójki dzieci – jednego z niepełnosprawnością.
– dr Anna Klinik – Prezes Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego „Feniks” w Cieszynie, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Feniks” w Skoczowie, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego
– mgr Brygida Kuter – Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina”, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec