Nowy numer magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH

CIESZYNSKIE NA OBCASACH dla Was już na długi weekend

Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych, wydawca bezpłatnego magazynu dla kobiet CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, zaprasza do lektury nowego wiosenno-letniego numeru. Dostępny będzie już w długi weekend w całym powiecie w miejscach publicznych – punktach usługowych, szkołach, przedszkolach, przychodniach, kawiarniach, sklepach oraz w bibliotekach i punktach informacji turystycznej. W naszych mediach społecznościowych na bieżąco informujemy, gdzie dowozimy kolejne partie egzemplarzy.

Bądźcie z nami online - zaprasza portal cieszynskienaobcasach.plTematem przewodnim wydania jest miasto widziane z perspektywy kobiet. Kiedy wakacyjne wyjazdy są niepewne, kiedy grożą nam kolejny fale zachorowań, gdy klimat się ocieplił, zastanawiamy się jak zdrowiej i dłużej żyć w mieście. Nasza odpowiedź jest konkretna i prosta – należy otaczać się zielenią. Nie odkrywamy Ameryki przypominając, że zieleń wpływa na jakość naszego życia. Już samo patrzenie na nią obniża poziom stresu, a jej bliskość i dotykanie wpływa na ludzki układ odpornościowy.

W artykułach – napisanych jak zawsze w ramach wolontariatu – podajemy efektywne, tanie i kreatywne rozwiązania na dobre i zdrowsze życie:

  • Piszemy jak kontakt i szacunek dla starych drzew i ukwieconych miast zaspokaja nasze potrzeby (s.16–17).
  • Przedstawiamy propozycje zielenienia śródmieścia i witryn sklepów (s. 68–70).
  • Pokazujemy jak miejski krajobraz pozbawiony krzykliwych reklam może odsłonić urok zabytkowego Cieszyna (str. 9–9).
  • Przekonujemy o prozdrowotnych atutach kiełków i roślin doniczkowych w naszym otoczeniu (str. 10–11).
  • Pytamy o ekologiczne prowadzenie ogrodu w środowisku, w którym króluje wszechobecna „chemia” (s.12–13).
  • Proponujemy niebanalny sposób eksponowania roślin i „zdrowe” kolory wnętrz (s. 64–64).
  • I temat trudny w epoce pandemii – o testamencie życia i pochówkach, które mogą stać się nie tylko minimalistyczne, ale i ekologiczne (s. 29–29).

Oprócz przewodniego tematu numeru ZIELONO MI!, polecamy Waszej uwadze artykuły napisane o pięknych postaciach i przez pięknych ludzi niosących swoją misję: o nauczycielce życia (s 38–40), o nauczycielach jogi (s 41–42 i 48–49), o nauczycielu i nauczycielce stylu i elegancji (s. 58–59 i 60–61), o nauczycielu relacji w związkach (s 32–34), o nauczycielce zdrowego żywienia (s 43–45), o nauczycielce rozwoju mowy (s 35–37), o nauczycielkach peregrynacji w stylu slow (s 20–21) oraz tej na dwóch kołach (s 22–23) i tej w domku na kółkach (s 24–26).

A na koniec – poważnie i bez oceniania przez pryzmat własnej etyki  –  o dramatycznych wyborach kobiet (s. 6–7). Bo w działalności naszego Stowarzyszenia zawsze i wszędzie ważna będzie dla nas ONA – jej zmagania z domową nieodpłatną pracą, wydatkami ponad miarę i brakiem niezależności finansowej, ciężarem codzienności i samotnością w nieszczęściu. Bądźmy sobie siostrami, ale wspierajmy się w prawie do bycia różnymi.

Życząc Wam pożytecznej lektury prosimy – piszcie dla nas i do nas, bo bardzo zależy nam na informacji czy tworząc dla Was to czasopismo, jesteśmy bliżej siebie.

Zaglądajcie do naszych mediów!

Sfinansowano przez @narodowyinstytutwolnosci ze środków #proo

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec