Wielka Moc Kobiet 2021

Wielka Moc Kobiet 2021

Czytelniczkom/Czytelnikom, Autorkom/Autorom i Wydawcy portalu – Członkiniom Stowarzyszenia KKK – z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę dobrych dni – wolnych od strachu przed pandemią, nadziei na spotkania z dobrymi ludźmi, które oby nadeszły jak najszybciej, a jeśli trzeba – odnalezienia zagubionej drachmy*. Roma Rojowska, prezeska Stowarzyszenia KKK

*w przenośni  „odnalezienie zagubionej drachmy” to nie tylko biblijna przypowieść, ale dla mnie oznacza zarówno smutek i troskę z powodu utraty czegoś miłego, jak i wielką radość z powodu odnalezienia zguby i dzielenia tej radości z przyjaciółmi

Z okazji świąt Wielkiej Nocy należą Wam się specjalne życzenia, bo wielka jest moc kobiet, które były i są z nami  – przed pandemią na naszych Kongresach Kobiet Śląska Cieszyńskiego, a teraz są Czytelniczkami naszego magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH i portalu cieszynskienaobcasach.pl  oraz tych, które bezinteresownie go tworzą. Dlatego uchylę rąbka tajemnicy, byście dowiedziały się, jak wiele oosobach do których kierujemy nasz przekaz.

Prowadząc portal uczymy się korzystać z dostępnych nam statystyk Google, nie znajdziemy tam co prawda nazwisk ani żadnych innych osobowych danych.  Wiemy jednak, że dwie trzecie spośród Czytelniczek portalu to mieszkanki nie tylko Śląska Cieszyńskiego, ale i innych części Polski, a 1/3 to obywatelki świata, często z odległych bardzo jego zakątków. To dla nas wzruszające przypuszczenie, że być może sentyment do miejsca pochodzenia – Śląsk Cieszyński – skłania „dziewczyny stela”, a jednak z antypodów, do kliknięcia w nasz portal.

Mapa świata CNOŻyczenia dla dziewczyn z trzech kontynentów

Przesyłamy zatem serdeczne życzenia wszystkim, których Google wskazuje takie miejsce zamieszkania:

  • Stany Zjednoczone (Kalifornia. Kansas, New York, Virginia i in.)
  • Kanada (Ontario)
  • Australia (Victoria)
  • Wielka Brytania (Anglia)
  • Niemcy (Bavaria, North Rhine-Westphalia)
  • Polska (Województwo Śląskie, Dolnośląskie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Świętokrzyskie, Lubelskie, Łódzkie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie).
Co wiemy o Czytelniczkach portalu cieszynskienaobcasach.pl  – dane z 4 miesięcy naszej działalności:
  • Urządzenia – czytając nasze artykuły korzystacie najczęściej z telefonów komórkowych – 62-82% użytkowniczek,  z komputerów –  29-36% i z tabletów 0,6-1,5%
  • Pora dnia – artykuły najczęściej czytacie w niedzielę od 16.00, a w pozostałe dni tygodnia najczęściej po 12.00
  • Wiek – porównywalna wielkością grupa Czytelniczek jest w wieku 25-34 i 35-44 lata, potem 65+, 45-54 i 55-64
  • Zainteresowania – uroda, zdrowie, przedsiębiorczość, styl życia, sztuka i rozrywka
  • Płeć – 72% to kobiety, a 28% to ….. zgadnijcie?
  • Kanałami, którymi do nas trafiacie – 72% social media, 15% organic search, 12% własne wyszukiwanie, 1,1% polecenie
  • Najczęściej odwiedzane kategorie na stronie – Zdaniem Naczelnej, Strefa Klubu Kobiet Kreatywnych, Kobieta Obywatelka
  • Najczęściej czytane artykuły (skopiowałam ze statystyk) – Joga-uczy-nas-wsluchiwac-sie-w-siebie, makijaz-i-fryzury-da…plikacje-na-smartfon, kiszonka-w-chorobe-c…i-lekarstwa-z-kuchni, refleksologia-a-stres, mydlarnia-na-gleboki…sklepik-z-marzeniami, boso-po-sniegu, czy-mamy-co-swietowac-8-marca-dniem-rownych-praw-kobiet, jak-zostalam-slow-przewodniczka, poki-jeszcze-jestesmy-czerwona-teczka, kobiety-pytaja-o-miasto-spotkanie-z-gabriela-staszkiewicz, category/psychologia (cała zakłądka), polka-na-malcie oraz od 100 do kilkudziesięciu odsłon dla pozostałych 100 artykułów – według nas bomba jak na tak młody portal! Dziękujemy.
Wielka (jest) Moc Kobiet

Pamiętacie zapewne, że wydawcą portalu jesteśmy my – Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych, organizacja pozarządowa non profit, że wszystkie teksty na tym portalu tworzymy w ramach wolontariatu ku pożytkowi wspólnemu. Ale jako portal istniejemy i działamy dzięki Wam – naszym Czytelniczkom. Wierzę zatem w naszą wspólną energię i w Wielką Moc Kobiet – wszystkich tworzących portal i naszych Czytelniczek. Chciałabym też wierzyć, że nadejdzie czas na prawdziwe – w realu – spotkanie z Wami Czytelniczkami, kobietami z „różnych światów” (bo pewnie pięknie się różnimy), dla których wspólnym pragnieniem jest budowanie i podtrzymywanie kobiecej wspólnoty (chociażby tylko wirtualnie).

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec