Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Parlamencie Austrii

KKK w Wiedniu, czyli nasza kolejna edukacyjna przygoda

Czy edukacja dorosłych może być przygodą? Tak, edukacja dorosłych może być fascynującym doświadczeniem, które pozwala na zdobywanie nowych umiejętności, pogłębianie wiedzy i odkrywanie nowych pasji. My, członkinie Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, jesteśmy tego przykładem. Nasza nowa przygoda rozpoczęła się 23 marca od podróży do Austrii. Realizowany przez nas projekt pozwala na połączenie nauki z odkrywaniem nowych miejsc i kultur. Intensywnie spędzony projektowy czas dostarczył nam niezwykle cennych wrażeń i doświadczeń współpracy partnerskiej.

Z Wiednia wróciłyśmy podekscytowane i pełne energii dzięki bezpośrednim kontaktom z koleżankami, które swoje życie i działalność społeczną związały z Austrią i są członkiniami Stowarzyszenia Kongres Polskich Kobiet w Austrii. Miałyśmy okazję do poznania ich osiągnięć w pracy społecznej z kobietami różnych kultur i zawodów. Naszym spotkaniom towarzyszyły chwile wzruszeń, gdy łączyłyśmy i porównywałyśmy nasze osobiste historie i dzieliłyśmy się doświadczeniami.

Wyjechałyśmy z poczuciem spełnienia, zainspirowane kreatywnością i entuzjazmem koleżanek z Wiednia, dumne z uczestnictwa w bogatym programie spotkań i z wkładu naszych partnerek w jego organizację. Podsumowując zakładany cel międzynarodowego spotkania kobiet z Polski i Austrii, było ono emocjonalnie wymagającym i satysfakcjonującym doświadczeniem dzięki osiągniętym wynikom.

W obszernym artykule na naszym portalu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH dzielimy się osobistymi opiniami i wrażeniami naszych członkiń z pobytu w Wiedniu w dniach 23–26 marca 2023 r. Zapraszamy do lektury KKK w Wiedniu, czyli nasza edukacyjna przygoda Cieszyńskie Na Obcasach (cieszynskienaobcasach.pl)

Polecamy lekturze cały tekst, bo zależało nam na udowodnieniu, że projekt ma  ogromnie znaczenie dla rozwoju naszego stowarzyszenia i naszych partnerek bardzo chcemy dzielić się przekonaniem, że korzystając z programu Erasmus+, każda dorosła i dorosły ma szanse na edukacyjną przygodę i rozwój, a korzysta z tego zasobu także otoczenie lokalne.

Opowieści o wrażeniach z uczestnictwa w konferencji kobiet w Parlamencie Austrii, ze zwiedzania dzielnicy przyszłości Seestadt-Aspern oraz wizyty w sortowni odpadów komunalnych i sklepie z odzyskanych tam przedmiotów przekazały uczestniczki projektu:

Łucja, Brzeżycka, Renata Owczarzy, Małgorzata Wacławik-Syrokosz, Monika Rojowska, Bożena Kowalska, Halina Czaderna, Anna Langner i Roma Rojowska.

 

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec