Cieszyńskie na obcasach_vademecum_ekologiczne_2023

CIESZYŃSKIEGO NA OBCASACH o ekologii kobiecym okiem

Się drukuje! Nasze czasopismo CIESZYŃSKIE NA OBCASACH z podtytułem „Vademecum ekologiczne” pojawiło się w nowym formacie A5 – idealnym do damskiej torebki.  Jest cudne, na bogato, z uszlachetnionymi okładkami, zawiera 68 stron, by poprzez świetne artykuły umożliwić kobietom wyrażenie własnym językiem to, jak i czy, możemy ratować nasz świat – i to zarówno we własnej rodzinie, jak i w lokalnym i ponadlokalnym otoczeniu.

Dwadzieścia Polek z Cieszyna ze Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych i ze Stowarzyszenia Kongres Polskich Kobiet w Austrii, opowiedziało o doświadczeniach zdobywanych dzięki działalności w kobiecych organizacjach pozarządowych. Napisane zostało w ramach wolontariatu, a publikację dofinansowała Unia Europejska.

Co znajdziecie w Vademecum Ekologicznym

Publikacja to kobieca perspektywa wiedzy i opinii na temat ekologii, zrównoważonego stylu życia, segregacji odpadów, oszczędzania energii, a także pomysłów na ekologiczne aktywności i sposoby na dbanie o środowisko naturalne.

Vademecum nie tylko promuje wartości ekologiczne, ale też mówi o równouprawnieniu płci i roli, jaką kobiety odgrywają w walce z klimatycznymi wyzwaniami. Uważamy, że kobiece głosy i perspektywy są mega ważne i musimy je uwzględnić!

Bezpłatne Vademecum Ekologiczne

Vademecum ekologiczne_część Austria_2023Jesteśmy niezmiernie dumne z naszej współpracy dwóch kobiecych stowarzyszeń, której rezultatem jest 30 artykułów napisanych w ramach wolontariatu o współczesnych zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu – widzianych z perspektywy kobiet.

Vademecum Ekologiczne to kobieca inicjatywa, która ma na celu propagowanie dużych i małych rozwiązań mających na celu ochronę naszej planety. To zbiór pomysłów, rozwiązań i wskazówek, które pomogą nam żyć bardziej ekologicznie i zrównoważenie.

Dziękujemy, że jesteście nadal naszymi Czytelniczkami i Czytelnikami.

Promocja publikacji

Na wydarzenie zaprosiłyśmy twórczynie i twórców publikacji, lokalną społeczność i władze Miasta Cieszyna, która miała miejsce 7 sierpnia 2023 r. w „Domu Narodowym” w Cieszynie https://www.facebook.com/events/790289732784289/?ref=newsfeed

Wydanie vademecum zostało dofinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych zatytułowanego „Jak kobiety ratują planetę. Współpraca organizacji kobiecych z Polski i Austrii wobec wyzwań klimatyczno-energetycznych”. Projekt został złożony akcji kluczowej 2 programu Erasmus+ Partnerstwa na rzecz współpracy i realizujemy go w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kongres Polskich Kobiet w Austrii.

Dzięki współfinansowaniu naszego wydawnictwa przez Unię Europejską chcemy Was inspirować do wprowadzenia wielkich i małych zmian.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec