Szkuka istnienia kobiet w życiu publicznym – spotkanie liderek z władzami samorządowymi


Liderki życia publiczego spotkały się z przedstawicielami władz samorządowych w Wydziale Zamkiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego, którego patronką honorową była JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Miasta Cieszyna p.Ryszard Macura, Dyrektor Powiatowego Urządu pracy w Cieszynie p. Anna Stefaniak-Bacza i Sekretarz Miasta Skoczowa p. Beata Bacura.
Podczas panelu moderowanego przez dr Joannę Dzieńdziorę i dr Magdalenę Wróbel z Katedry Zarządzania zaprezentowano wyniki ich badań ankietowych zrealizowanych w ramach projektu „Rola kobiet w zarządzaniu” na terenie województwa śląskiego. Uczestniczki, odwołując się do własnych doświadczeń, mówiły o determinantach ich karier zawodowych, barierach i utrudnieniach na rynku pracy, a także o umiejętnościach wyróżniających je w pełnieniu funkcji kierowniczych. Celem dyskusji była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie na czym polega sztuka istnienia w życiu publicznym i wywierania wpływu na rozwój lokalnego otoczenia. Gospodynią spotkania była Roma Rojowska, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec