
Zapraszamy do obejrzenia migawek z naszego spotkania, które odbyło się w klimatycznych murach Biblioteka Miejska w Cieszynie, niegdyś Domu Niemieckiego – jednego z najbardziej reprezentacyjnych cieszyńskich gmachów, pełnego tajemniczej historii. W piwnicach tej kamienicy nie spotkamy wolnomularzy, jak głosi miejska legenda*.
Nasze edukacyjne podróże zaprowadziły nas na Maltę, do Portugalii, Austrii, Hiszpanii – zarówno do słonecznej Teneryfy, jak i klimatycznej Andaluzji oraz Wspólnoty Walenckiej – a także do sąsiednich krajów. Wszystkie te mobilności możliwe były dzięki programowi Erasmus+.
Doświadczeniami zdobytymi podczas międzynarodowych mobilności edukacyjnych w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych podzieliły_li się: Małgorzata Syrokosz, Beata Dadej, Zielony Z Cieszyna, Renata Owczarzy, Roma Rojowska i Łucja Brzeżycka. Dziękujemy za przemiłą obecność przybyłych osób i wsparcie koleżanek ze Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych: Anna Langner, Danuta Horowska, Bożena Kowalska, Halina Czaderna, Justyna Krakowiak.
Jesteśmy przekonane, że międzynarodowa edukacja to narzędzie aktywizacji, inspiracji i nieograniczonej kreatywności – zarówno dla osób łączących życie zawodowe z rodzinnym, jak i dla wszystkich, bez względu na wiek i status społeczny, które pragną odkrywać nowe horyzonty.
Do zobaczenia w komentarzach i zapraszamy do oglądania w kolejnych wpisach prezentacji o peregrynacjach z Erasmusem+.
*W rzeczywistości działało tam stowarzyszenie Schlarafia, którego nazwa nawiązywała do staroniemieckiej tradycji „świata próżniaczego”, w którym w rzekach zamiast wody płynie mleko i piwo, rosnące na drzewach serdelki same wpadają do ust, a szczęśliwi próżniacy mogą poświęcić się rozwijaniu osobistych zainteresowań. Głównym celem Schlarafii było przyjemne i pożyteczne spędzanie czasu w gronie zaufanych osób, jej najważniejszymi pojęciami były sztuka, humor i przyjaźń, co zawierała jej dewiza – łaciński zwrot In arte voluptas (W sztuce pociecha).
