Józef Kiedroń – tablica interaktywna w Czeskim cieszynie

 

 

 

 

 

Dziesięć tablic: sześć na terenie Cieszyna i cztery na terenie Czeskiego Cieszyna tworzą „Szlak Tolerancji”, upamiętniający 10 postaci zasłużonych dla historii Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, osób różnych narodowości, opcji politycznych, społecznych czy religijnych – katolików, ewangelików, żydów. Szlak  ma przypominać wielokulturowość, która funkcjonuje na terenie obu miast od wielu lat. Tablica poświęcona  J.Kiedronia jest umiejscowiona w Czeskim Cieszynie przy ul. Komeńskiego 4, gdzie mieści się siedziba Kongresu Polaków w Republice Czeskiej.

Tablice są sfinansowane w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Klub kobiet Kreatywnych w partnerstwie z Kongresem Polaków w Republice Czeskiej pt. „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy” dofinansowanego w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Przedmiotem projektu jest edukacja obywatelska młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec