„Czy warto tutaj zostać?”- debata młodzieży 16.11.2012 g.10:00 Dom Narodowy w Cieszynie

Szanowni  Państwo,

 w ciągu całego 2012 roku Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w partnerstwie z Kongresem Polaków w Republice Czeskiej realizuje  projekt „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy”.

Jednym z jego podsumowujących ważnych wydarzeń będzie debata  przeprowadzona w stylu oksfordzkim na temat tego, czy warto  zostać w Cieszynie, Czeskim Cieszynie, na Śląsku Cieszyńskim.

Debatę  poprowadzi młodzież szkół średnich  Cieszyna i Czeskiego Cieszyna  przygotowując argumenty „za” i „przeciw” stawianej tezie. W naszym przekonaniu będzie to ważny głos, który powinni usłyszeć przedstawiciele władz publicznych i instytucji odpowiedzialnych za tworzenie społeczeństwa obywatelskiego po obu stronach Olzy. Zapraszamy na nią przedstawicieli samorządów uczniowskich obu miast oraz mieszkańców. Zapraszamy na nią przedstawicieli samorządów uczniowskich  szkół średnich obu miast oraz mieszkańców.

Podczas debaty każdy z gości będzie mógł opowiedzieć się po jednej ze stron, zabrać głos i przedstawić własne stanowisko  w maksymalnym czasie dwóch minut. Zapraszamy!

Debata rozpocznie się o godzinie 10:00. Po niej zapraszamy Państwa na krótki spacer na pobliski dziedziniec Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Będziecie Państwo mieć możliwość  zapoznania się z jedną z dziesięciu interaktywnych tablic na „Szlaku tolerancji”, które  wybrała młodzież uczestnicząca w projekcie, by upamiętnić w ten sposób postaci zasłużone dla historii Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Na debacie zostaną rozdane foldery ilustrujące cały „Szlak tolerancji”.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 12 listopada (poniedziałek).  Prosimy także o potwierdzenie intencji zabrania głosu podczas debaty.

W imieniu realizatorów projektu

    Roma Rojowska,  kierowniczka projektu i prezeska zarządu Stowarzyszenia KKK

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec