One Billion Rising

Gorzkie Walentynki – tylko “tak” oznacza zgodę

Jak inaczej można obchodzić Walentynki? Przeczytaj nasz artykuł o słodko-gorzkim obrazie tego święta i o mocy, którą możesz mieć jako świadoma swoich praw i siły kobieta. 14 lutego można tańczyć na ulicy w ramach akcji One Billion Rising, albo włączyć się w debatę online „Razem przeciwko przemocy i dyskryminacji” na portalu Rzecznika Praw Obywatelskich.

Obchodzenie Walentynek to okazja do pokazania najbliższym i najdroższym, że ich kochamy i dbamy o nich – nie tylko od święta. Zdrowe i satysfakcjonujące romantyczne relacje opierają się na ciągłej i pełnej szacunku komunikacji miłości, zarówno przez słowa, jak i czyny. Niestety, obchodzone tradycyjnie Walentynki podtrzymują wiele systemów dominacji.

Walentynki gloryfikują dość staromodny sposób wyrażania miłości. Nie musimy go jednak akceptować, jeśli w naszym związku nie zajmujemy tej samej pozycji, co nasz partner i jeśli na co dzień czujemy się pomijane i ignorowane. Przebywając w domu częściej niż przed pandemią, kobiety narażone są na znacznie większą kontrolę przez swoich partnerów. Za zamkniętymi drzwiami, bez rozgłosu i bez świadków, mają miejsce akty przemocy domowej wobec kobiet. Przymusowa izolacja doprowadza do wzrostu liczby brutalnych ataków.

Gorzkie Walentynki – tylko “tak” oznacza zgodę – Cieszyńskie Na Obcasach – Klub Kobiet Kreatywnych (cieszynskienaobcasach.pl)

Sfinansowano przez @narodowyinstytutwolnosci ze środków #proo

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec