„Akademia Emila – alternatywa dla rodziców, czyli o edukacji inaczej” w pierwszym dniu IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego 7 października 2016 r. na Zamku Cieszyn

W pierwszym dniu IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego 7 października 2016 r. podczas panelu „Podziel się ideą” Wioletta Matusiak, prezeska Fundacji Edukacyjnej Emil, opowie o swojej inicjatywie pt. Akademia Emila – alternatywa dla rodziców, czyli o edukacji inaczej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wychowaniem, a zwłaszcza rodziców (z dziećmi!), dziadków i nauczycieli.
Akademia Emila, która działa w Cieszynie, zaczyna drugi rok działalności. Nie ma w niej ocen, nie ma lekcji, ani podziału na klasy, nie ma sprawdzianów, dzienników i obowiązkowych podręczników czy zeszytów. Dzieci robią to, co chcą. Anarchia? Na pewno nie, bo poważnie traktuje się tu dzieciństwo. Misją Akademii Emila jest wspieranie dzieci w ich drodze życiowej i rozwoju oraz przeświadczenie, że dzieci posiadają niezwykłą moc samostanowienia o sobie w sytuacji, gdy są akceptowane takie jakie są. W Akademii każdego dnia pozwala się dzieciom na decydowanie o sobie i o tym czego chcą się dowiedzieć, nauczyć, a drogą do tego jest swobodna zabawa dziecka. Do południa obowiązuje w niej czas edukacyjny, w którym dzieci mogą uczestniczyć w jednym z wielu warsztatów rozwojowych lub z zakresu podstawy programowej lub pracować nad własnym projektem. Czas popołudniowy jest wolny i najczęściej wykorzystaywany na swobodną zabawę lub eksperymenty. Fundacja Edukacyjna „Emil”, prowadząca Akademię Emila, z sukcesem realizuje swoje złożenia już drugi rok! Więcej o jej działalności przeczytacie tutaj .

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec