PROGRAM V KONGRESU KOBIET ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO – 14 PAŻDZIERNIKA 2017

Obywatelki, Koleżanki! Zapraszamy na V Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego pod hasłem Ekologia w kobiecej perspektywie, czyli jak oszczędzać w domu i firmie. Przesyłajcie zgłoszenia na nasz mail: klubkobietkreatywnych@gmail.com – ilość miejsc ograniczona.

Organizatorkami kongresu jest jak zawsze Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych. Spotkamy się w sobotę 14 października 2017 w godzinach 09:30 – 18:30 w gościnnych progach Zamku Cieszyn, Sala Konferencyjna, Dziedziniec.

I  Część pierwsza warsztatowa w godzinach 09:30-15:00 (liczba miejsc ograniczona)

09:30-11:00 „Zwolnij, czyli „slow life” w praktyce”. Warsztat psychologiczny. Temat: jak się ”lepiej” stresować w codziennym życiu. Jak umiejętnie wyrażać emocje z uwagi na bycie narażonym na codzienne napięcia i obciążenia. Prowadząca: Ilona Krzempek.

 

11:00-13:00 „Twórczy recykling. Zrób sama domowy ogródek z ziołami”. Warsztat wykonania drewnianych doniczek do domowego ogródka z ziołami. Prowadzenie: Leroy Merlin w Cieszynie.

 

 

13:00-14:00 „Ożywianie wewnętrznego ekosystemu dźwiękami gongów tybetańskich”. Kąpiel w  dźwiękach gongów tybetańskich łagodząca skutki degradacji pejzażu akustycznego człowieka poprzez hałas. Prowadzący: Jarosław Brzeżycki.

W przerwie 14:00-14:30:

  1. Eko przekąski
  2. Wystawa Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?”

II Część druga w godzinach 14:30-18:30:

  1. 14:30-15:00 „Sieciowanie kobiecych firm na Słowacji”. Wystąpienie Sylvii Milovej. Temat: Top Centrum Kobiet Biznesu w Żylinie, które skupia aktywne przedsiębiorczynie i menedżerki.
  2. 15:00-15:30 „Sieciowanie małych kobiecych firm na przykładzie Brennej”. Wystąpienie członkiń Klubu Przedsiębiorczych „Osada inicjatyw”. Temat: funkcjonowanie sieci lokalnych przedsiębiorców w Gminie Brenna.
  3. 15:30-16:00 „Ekologia a dizajn”. Wystąpienie Ewy Gołębiowskiej. Temat: w jaki sposób projektanci promują proekologiczne usługi i jak ich produkty generują oszczędność w gospodarstwie domowym i w firmie.

W przerwie – Eko przekąski 

  1. 16:30-17:30 „Życie bez śmieci”. Temat: ograniczanie ilości odpadów w gospodarstwie domowym i w firmie oraz praktyczne zastosowanie zasady 3R (Reduce,  Reuse,  Recycle) w życiu codziennym. Zmiana nawyków i zachowań konsumenckich na proekologiczne. Misja eko kobiety. Przykłady i ważne akcje w województwie śląskim. Wystąpienia: Anna Falkiewicz, Anna Chęć, Wiesława Walkowska.
  2. 17:30-19:00 „Japońska sztuka porządkowania i organizacji. Eko-dom i eko-biuro”. Temat: alarm dla nadprodukcji opakowań do środków chemii gospodarczej i jej nadmiernego zastosowania. Informacja i demonstracja zastępczych, ekonomicznych sposobów utrzymania porządku i czystości. Wystąpienie: Roma Rojowska, Renata Owczarzy, Anna Musiolik.
  3. 19:00 Zakończenie. Postulaty V Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego.

Zapisy na kongres: klubkobietkreatywnych@gmail.com

 

 

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec