Spotkanie KIWI – redaktorki i bohaterki magazynu organizują spotkanie promocyjne pierwszego numeru magazynu „Cieszyńskie na obcasach”

Słodkie sa owoce wspólnego wysiłku kobiet, które stworzyły pierwszy na Śląsku Cieszńskim magazyn dla kobiet „Cieszyńskie na obcasach”. Spotkałyśmy się, my członkinie sieci KIWI – Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatyw – by ogłosić światu naszą misję i zamiar jej kontynuowania w kolejnych numerach pisma.


18 stycznia zorganizujemy oficjalną promocję naszego magazynu w Starostwie Powiatowym. W spotkaniu uczestniczyć będa twórczynie magazynu i media, a gospodarzami będa: Starosta powiatu Cieszyńskiego Janusz Król i Wicestarosta Powiatu Cieszynskiego Maria Cieślar.
Mamy jednak choć odległą, to imponującą tradycję w postaci wydawanego w latach 1908–1939 czasopisma pt. Głos Kobiet, skierowanego do robotnic, stawiającego sobie za cel ich aktywizację społeczno-polityczną, które finansował Centralny Wydział Kobiet Polskiej Partii Socjalistycznej.
Współtwórczynią i redaktorką pisma na Śląsku Cieszyńskim była przez kilka lat Dora Kłuszyńska http://codziennikfeministyczny.pl/dora-kluszynska-walka-polityczne-prawa-kobiet/. „Głos kobiet” był dodatkiem do „Robotnika Śląskiego” i miał nakład jak nasz magazyn – 5 tysięcy egzemplarzy. Czasopismo jest archiwizowane i zdigitalizowane dzięki środkom PW Kultura+ w Książnicy Cieszyńskiej, która jest dumą Cieszyna i perłą księgozbiorów w Polsce. Możecie je przeczytać http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=127134&from=&dirids=43&ver_id=&lp=1&QI=%3C/a%3E

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec