Rozwój kariery zawodowej ambicją kobiet województwa śląskiego na IV Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego

Serdecznie zapraszamy na panel pt. Rozwój kariery zawodowej ambicją kobiet województwa śląskiego, który odbędzie się w pierwszym dniu IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego, 7 października w WYDZIALE ZAMIEJSCOWYM W CIESZYNIE WYŻSZEJ SZKOŁY BIZNESU W DĄBROWIE GÓRNICZEJ, ul. Frysztacka 44, w godzinach 17:00-20:00.
Moderować go będą:dr Joanna Dzieńdziora i dr Magdalena Wróbel (Katedra Zarządzania, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej).
Celem panelu jest zaprezentowanie wyników badań ankietowych zrealizowanych w ramach projektu „Rola kobiet w zarządzaniu” na terenie województwa śląskiego. Pozyskane wyniki badań pozwolą odpowiedzieć na następujące pytania: Czym jest kariera zawodowa? Jakie są jej bariery i utrudnienia? Czy kobiety dostrzegają dyskryminację na rynku pracy i w jakich obszarach? Czy kobiety mają szanse
na awans i na realizowanie się w pracy zawodowej? Które z umiejętności kobiet wyróżniają je w pełnieniu funkcji kierowniczych? Kto bardziej sprawdza się na stanowisku kierowniczym – kobieta czy mężczyzna? Czy macierzyństwo i rodzina uniemożliwiają rozwój kariery zawodowej kobiet?

J.DzieńdzioraJoanna Dzieńdziora– doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, specjalność: zarządzanie zasobami ludzkimi. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Koordynator ds. Seminarium Doktorskiego. Trener biznesu. Autorka wielu książek i artykułów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Posiada doświadczenie menedżerskie, wieloletni pracownik administracji publicznej. Zainteresowania badawcze autorki skupiają się wokół zagadnień dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi, roli kobiet w zarządzaniu oraz grup dyspozycyjnych.

M.WróbelMagdalena Wróbel – doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Asystent w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Absolwentka studiów podyplomowych Menedżer Projektu Badawczo-Rozwojowego.
W swojej działalności naukowej zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi społecznej odpowiedzialności biznesu, konsumpcji odpowiedzialnej oraz rozwoju zrównoważonego i trwałego. Autorka wielu publikacji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i odpowiedzialnej konsumpcji.

W drugiej części spotkania odbędzie się nawiązująca do pierwszej części spotkania dyskusja pt. Wiedzieć jak, czyli o sztuce istnienia w życiu publicznym z udziałem władz samorządowych, liderów i liderek politycznych, gospodarczych i społecznych. Gospodynią spotkania będzie Roma Rojowska (Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych).
Roma Rojowska (2)

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec