VI Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego – 1 grudnia

W imieniu Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych serdecznie zapraszamy do udziału w VI Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który rozpocznie się w sobotę 1 grudnia o godzinie 14:00 na Wzgórzu Zamkowym w stylowych wnętrzach Sali Restauracyjnej Browaru Zamkowego w Cieszynie (wejście od strony Zamku Cieszyn).

PROGRAM

Z nami na Święta nie zwariujesz! Będzie mądrze, pięknie i radośnie.

13:30 – 14:00 Rejestracja, bufet kawowy MOKATE S.A.

14:00 – 14.15 Rozpoczęcie konferencji

14:15 – 15:30 Polka po wyborach

Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, poprowadzi dyskusję z burmistrzyniami, radnymi i ekspertkami o tym, czy i jak można zrobić porządek kobiecą ręką w przestrzeni publicznej Śląska Cieszyńskiego.

Pytać będzie m.in.

  1. Czy istnieje coś takiego jak kobiecy styl zarzadzania?
  2. Co będzie cechą odróżniającą pracę kobiet w samorządach od męskich wzorców poprzedników i po wielu latach ich rządów.
  3. Czym chciałyby się odróżniać?
  4. Będzie też o ładzie w miastach, także wizualnym – w Łodzi wprowadzono ustawę krajobrazową, gdzie Hanna Zdanowska rządzi kolejną kadencję.

Zaproszenie przyjęły: Gabriela Staszkiewicz – Burmistrz Miasta Cieszyna, Anna Grygierek – Burmistrz Miasta Strumienia, Joanna Wowrzeczka – radna Rady Miejskiej Cieszyna, Sylwia Cieślar (?) – Wójt Gminy Goleszów, Łucja Michałek – Wójt Gminy Istebna, Anna Syrokosz – gł. specjalistka ds. zagospodarowania przestrzennego i ochrony krajobrazu.

15:45 – 16:45 Duchowość i stres razem przy świątecznym stole

Czy potrafimy się zatrzymać i celebrować przedświąteczny czas w spokoju i na swój własny sposób? Na warsztat o zarządzaniu stresem i o tym, że świąteczną gorączkę można skutecznie łagodzić, zaprasza Ilona Krzempek, psycholożka.

16.45 – 17.15 Odetchnij!

Sztuka oddychania. Coś co było naturalne, a staje się mechaniczne; coś co było ważne, a staje się niedoceniane. Tym czymś jest ODDECH, a oddech to życie. Na warsztat oddechowy zaprasza Damian Krzempek, instruktor Jogi.

17:15 – 18:15 Eko fashion, czyli sposoby na zdrowy styl i elegancję

Nie masz się w co ubrać na Wigilię, spotkanie czy do pracy? Z nami na Święta nie zwariujesz, bo damy ci podpowiedź jak się stylowo ubrać i nie zbankrutować. Nasze modelki 30+, 40+ i 70+ otworzyły swoje szafy i wspólnie ze stylistką stworzyły wielofunkcyjne kreacje. Powiemy jak rozpoznać ubrania przyjazne nam i środowisku, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Zapraszają nasze stylistki – Monika Mol i Renata Owczarzy.

18.15 Warsztat DIY 

Świąteczny upcykling, czyli jak dać drugie życie niepotrzebnym rzeczom i zrobić samej sobie prosty i efektowny świąteczny stroik  – prowadzenie Zefira Utecht-Pasierbek.

19.00 Networking przy poczęstunku Browaru Zamkowego w Cieszynie i Cateringu „Żarełko”

Organizatorki proszą o mailowe zgłoszenie udziału na adres klubkobietkreatywnych@gmail.com ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec