Wiślańskie Warsztaty z Debatą Oksfordzką w tle

Weekendowa Wisła to dla uczestników/uczestniczek projektu „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy”  warsztaty i okazja do integracji. Profesor Ryszard Macura, historyk, Radny Rady Powiatu, autor debat obywatelskich w Domu Narodowym, Prezes Stowarzyszenia „Wszechnica”, wprowadzał nas poprzez teorię i praktyczne ćwiczenia w problematykę debaty obywatelskiej. Wspólnie podjęliśmy decyzję o jej realizacji metodą oksfordzką. Będziemy nią przeprowadzać spotkanie w władzami regionu w dniu 16 listopada na temat „Zostać w Cieszynie – wybory młodych mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Spotkanie młodzieży z przedstawicielami władz publicznych”.  Koncepcja debaty wywołała wiele emocji i entuzjazmu. Ćwiczyć będziemy się w sztuce debatowania już po wakacjach. W Noc Świętojańską, po ognisku, wybraliśmy się nad zaporę wiślańską do autentycznej chaty góralskiej, zwanej „Drewutnią”, na koncert wyjątkowej muzyki ludowej i puszczanie o północy wianków. Było magicznie i malowniczo, a nasze dziewczęta zgodnie z tradycją zręcznie uplotły wianki. Warsztaty dotyczyły głównie redakcji publikacji „Szlakami obywatelskimi Cieszyna” i podjęcia decyzji o wyborze treści do opisu trzech szlaków: tolerancji (z biogramami postaci zasłużonych dla historii Cieszyna i Czeskiego Cieszyna), szlaku aktywności młodych i szlaku rynku pracy. Najważniejszą wartością dwudniowego pobytu był zdany egzamin z zaangażowania młodzieży w realizację działań projektowych i integracja grupy. Był też czas na grę w piłkę i rozmowy. Dziękujemy Wam za piękną postawę i aktywność!

  

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec