Warsztat wyjazdowy w Wiśle 22-24 czerwca 2012

Mili/miłe uczestnicy/uczestniczki projektu „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy” !

Oto informacje na temat wyjazdu do Wisły w dniach 22-24 czerwca 2012r

1.      Program

Tematem przewodnim będzie przygotowanie do debaty pt. „Zostać w Cieszynie – wybory życiowe młodych mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”.

Debata, w której będzie uczestniczyć ok. 100 uczniów/uczennic odbędzie się w Cieszynie 16 listopada i będzie to  spotkanie młodzieży z burmistrzami, radami miast, posłami, europosłami PL i Cz.

Przygotowanie do niej rozpoczyna się już teraz i potrzebujemy do tego kilku spotkań. Przed nami opracowanie koncepcji debaty, zebranie i przedstawienie pisemnych postulatów, zaproszenie gości. prezentacja multimedialna materiałów i  poprowadzenie debaty, nabycie/poszerzenie umiejętności wystąpień publicznych.

Na warsztatach w Wiśle Pomoże nam w tym Pan Profesor Ryszard Macura, który ma doświadczenie w prowadzeniu debat obywatelskich w Domu Narodowym w Cieszynie (Radny Rady Powiatu Cieszyna, historyk, prezes Stowarzyszenia „Wszechnica”).

2.      Terminy

Wyjazd nastąpi w piątek 22 czerwca o godzinie 15.00 dla grupy z Czeskiego Cieszyna spod Gimnazjum z polskim językiem nauczania,  a o godzinie 15.15 spod Liceum Ogólnokształcącego im. Osuchowskiego w Cieszynie dla grupy z Cieszyna.

Powrót 24 czerwca:  do Cieszyna  o 16.00, a do Czeskiego Cieszyna o 16.15 w to samo miejsce.

3.      Wyżywienie i zakwaterowanie

Wyjazd jest bezpłatny: wyżywienie, zakwaterowanie, przejazd.

Prosimy o zgłaszanie  wyżywienia wegetariańskiego na adres mailowy, na FB lub telefonicznie.

4.      Noclegi

Mieszkamy w Domu Wczasowym RYMER w Wiśle, ul. Wyzwolenia  38,
Tel./Fax 033 855 31 98, e-mail: rymer@rymer.pl, www.rymer.pl

5.     Program integracyjny

Do uzgodnienia na miejscu w Wiśle. Mile widziana gitara na wieczorne ognisko.

6.      Kontakt

Kierowniczka projektu: Roma Rojowska, tel. +420 694 786 567, klubkobietkreatywnych@gmail.com, www.klubkobietkreatywnych.pl

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec