Cieszyńskie Wikipedystki

Przywracamy pamięć – (Nie)znane kobiety Cieszyna w Wikipedii

Dwa dni marca reprezentacja naszego Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie razem z grupą pasjonatek herstorii wzięła udział w tzw. edytonie pn. (Nie)znane kobiety Cieszyna w Wikipedii. To akcja, której celem jest zwiększenie liczby biogramów poświęconych kobietom w polskiej Wikipedii. Odbyłyśmy dwa spacery herstoryczne po Cieszynie, a w Książnica Cieszyńska, której dziękujemy za gościnę i merytoryczną pomoc, wysłuchałyśmy wykładów i uczyłyśmy się edytowania oraz zakładania kont, po czym zostałyśmy Wikipedystkami!!!

Wikimedystki z CieszynaPracowałyśmy nad biogramami współczesnych i dawniej żyjących kobiet „stela”. Dzięki naszej pracy i mentorkom z Wikimedia Polska do końca marca wyrównamy choć trochę niekorzystną statystykę – bo w Wikipedii tylko 1 na 5 to biogram kobiety. Wydarzenia związane z edytowaniem haseł o kobietach odbywają się na całym świecie.

Dzięki tego typu akcji w czasie dwudniowego edytonu w Cieszynie i w kolejnych dniach już indywidualnie (akcja trwa d końca marca) udało się uzupełnić Wikipedię o wiele artykułów dotyczących kobiet:

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec