Powstaje pierwszy na Śląsku Cieszyńskim magazyn dla kobiet „Cieszyńskie na obcasach”

Od dwóch miesięcy grupa kobiet zbiera się, dyskutuje i tworzy pierwszy na Śląsku Cieszyńskim bezpłatny magazyn dla kobiet „Cieszyskie na obcasach”, którego wydanie zaplanowane jest do końca roku 2015 (kolejny numer – lato 2016 roku).
Misją magazynu jest wzmocnienie roli kobiet w życiu publicznym w powiecie cieszyńskim. Magazyn tworzy grupa wolontariuszek, członkiń sieci KIWI, czyli Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatyw, które reprezentują świat polityki i samorządu, organizacji pozarządowych, biznesu, nauki, sztuki, dziennikarstwa, a także gospodynie domowe, niezatrudnione, zarówno bezrobotne i pracujące, które wspierają działania służące m.in. upowszechnianiu i promowaniu inicjatyw zwiększających aktywność kobiet oraz integrowaniu środowiska, ludzi, instytucji związanych z aktywizacją kobiet w regionie.
Magazyn prezentować będzie punkt widzenia kobiet na życie publiczne i sprawy lokalnej społeczności, jest ponadpartyjny i dla kobiet o różnych światopoglądach, pochodzeniu, wyznaniu (na Śląsku Cieszyńskim mamy zarejestrowanych kilkanaście wyznań!), o zróznicowanym statusie społecznym. Magazyn trafić ma do wszystkich kobiet, a naszą intencją jest inspirować je do zmian, rozwoju, aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturowej.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju kobiet, nasz magazyn będzie wyjątkowym miejscem integrującym mieszkanki regionu i stanowiącym zachętę do spotkań w realu, które realizować będziemy 2016 roku w róznych miastach powiatu cieszyńskiego. Chcemy z Wami rozmawiać o potrzebach kobiet w Wszych miejscach zamieszkania i o Waszych pomysłach na zmianę.
Magazyn dostępny będzie w wyselekcjonowanych miejscach w miastach i wsiach regionu: w centrach informacji turystycznej, w domach kultury, w organizacjach pozarządowych – w tym w Kołach Gospodyń Wiejskich w gminach powiatu cieszyńskiego, w czytelniach, w wybranych kawiarniach/restauracjach, w siedzibach rad gmin i powiatu, na dwóch cieszyńskich uczelniach,
w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu.Mamy nadzieję, że poprzez publikowanie w magazynie konkretnych przykładów zaangażowania się kobiet w życie publiczne, Czytelniczki będą motywowane do podejmowania podobnych działań w swoim środowisku.
W magazynie znajdziecie wywiady z kobietami mającymi wpływ na konstruowanie polityki regionu wraz z danymi do kontaktu oraz informacjami o instytucjach wspierających kobiety w gminach powiatu cieszyńskiego. Jeśli pisałyśmy o wielkim biznesie, to kontrapunktem będzie pokazanie tego mniejszego, społecznego biznesu i wskazanie jak starać się o dofinansowanie działalności gospodarczej w nowej persepktywie finansowej ze środków UE. Jesli myślicie o zdobywaniu//zmianie kwalifikacji i wykształcenia, mamy dla Was zachetę i inspirację do studiowania na cieszyńskich wyższych uczelniach, bo wskazujemy kobiety nauki. Świat kultury i nauki będzie zilustrowany wywiadami, felietonami, artykułami zachęcającymi do pokazywania szerzej Waszej ekspresji artystycznej.
Nie zabraknie przykładów heroicznej walki o słabszych i bezbronnych oraz walki z własnymi ograniczeniami w działach o kobietach społeczniczkach, kobietach sportu i kobietach z Kól Gospodyń Wiejskich naszego powiatu. Opowiemy Wam też kto i w jaki sposób tworzy styl i klasę kobiet,wskazując nam jak się łączy nowoczesny look i tradycyjny disign.
Przeczytacie też kim jesteśmy, my, członkienie Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy z naszą misją służenia kobietom Śląska Cieszyńskiego.
72 strony magazynu nie pomieści przykładów cudownych kobiet, które my i Wy spotykamy codziennie na naszej drodze: nauczycielek, pielęgniarek, lekarek, urzędniczek, pracownic firm i instytucji, które poza swoją pracą zawodową i życiem rodzinnym biorą się za bary z rzeczywistością społeczną i próbują ja zmieniać. Dlatego już teraz zachęcamy do kontaktu z nami i współpracy w realizowanym przez nas projekcie „Cieszyńskie na obcasach. Aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym”.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec