Plecionkarstwo jest w dechę! O Współpracy „Serfenty” ze społecznością lokalną dowiesz się podczas panelu „Podziel się ideą” i na warsztacie

Plecionkarstwo jest w dechę! Współpraca ze społecznością lokalną – Stowarzyszenie Serfenta – to tytuł wystąpienia Pauliny Adamskiej-Maleszy, prezeski Stowarzyszenia, które będzie miało miejsce na Zamku Cieszyn w pierwszym dniu IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego 7 październiak 2016r o godz. 10:00.
Stowarzyszenie Serfenta zajmuje się ochroną i rewitalizacją plecionkarstwa, dba o przekaz umiejętności związanych z tradycyjnym rzemiosłem. Nie chodzi tylko o wyroby – ważny jest człowiek! Dlatego priorytetem jest współpraca z lokalną społecznością i jej aktywny udział w inicjowanych przez nich działaniach.
W piątek Paulina opowie na temat działań Stowarzyszenia Serfenta w Lucimi, ośrodku plecionkarskim w centralnej Polsce, a także zaproponuje niecodzienne warsztaty – wyplatania ze słomy! Słoma jako materiał jest znana nam wszystkim, lecz umiejętność pracy z nią należy do rzadkości. W Serfencie uczą się od mistrzów plecionkarzy bezpośrednio na ich warsztatach, bo te najbardziej unikatowe techniki można poznać tylko w ten sposób. Podczas warsztatu plecionkarskiego w pierwszym dniu IV Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego w Zamku Cieszyn w dniu 7 października 2016 r. zaprezentują technikę spiralno-pętelkową, do której używają specjalnie wykonanych igieł. W warsztacie może wziąć udział maksymalnie 10 osób, zapewniają materiał i narzędzia, czas trwania 2-3 godziny, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej o działaniach Serfenty przeczytać można tutaj.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec