Partnerstwem Biznes-NGO odpowiadamy na problem dotyczacy sytuacji kobiet na rynku pracy

DSC02334Efektywne Partnerstwo Biznes-NGO przekłada się na efekty. Dowód? Leroy Merlin w Cieszynie, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie odpowiedziały na potrzebę wsparcia kobiet na rynku pracy. Warsztat dla kobiet zgromadził osoby wchodzące na rynek pracy, powracające po przerwie, te które pracę chcą zmienić i te które poszukują drogi rozwoju poprzez dalsze kształcenie. Zajęcia poprowadziła Dorota Grodzicka, Kierownik Zasobów Ludzkich Leroy Merlin w Cieszynie konfrontując doświadczenia iuczestniczek z wiedzą praktyka. Uczestniczki na przykładach dowiedziały się jaki sposób przygotowania dokumentów aplikacyjnych skutkuje przyjęciem do pracy, jakie są oczekiwania pracodawcy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej pod kątem merytorycznym i wizerunkowym oraz jakie są metody rekrutacji. Wszystkie uczestniczki otrzymały pakiet materiałów szkoleniowych zawierających konkretne przykłady i wskazania dotyczące procesu rektutacyjnego, informatory dotyczące możliwości kształcenia w cieszyńskim WSB oraz upominkowe karty zakupowe do Leroy Merlin w Cieszynie. Stowarzyszenie KKK wsparło warsztat organizacyjnie i cateringowodzięki realizacji projektu „Cieszyńskie na obcasach: aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym”, dofinsowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach konlkursu FIO 2015. Dziękujemy za patronaty tego wydarzenia wspaniałym liderkom: JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej prof. dr Zdzisławie Dako-Pikiewicz i Dyrektor Sklepu Leroy Merlin w Cieszynie Annie Musiolik.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec