E-MAPY ZE SZLAKAMI OBYWATELSKIMI CIESZYNA

Młodej społeczności Cieszyna polecamy banner reklamowy na stronach www.ngo.cieszyn.pl, www.klubkobietkreatywnych.pl  i www.cieszyn.pl (zakładka – ciekawe linki) odsyłający do trzech szlaków obywatelskich Cieszyna.

Mapy zostały opracowane by zobrazować trzy szlaki łączące Cieszyn i Czeski Cieszyn:

1. SZLAK TOLERANCJI, 2.SZLAK  MŁODYCH CIESZYNIAKÓW, 3. SZLAK CIESZYŃSKIEGO RYNKU PRACY.

Szlaki zostały opracowane przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, uczestniczącą w projekcie „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy”, realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w partnerstwie z Kongresem Polaków w republice Czeskiej.

E-mapa SZLAKU TOLERANCJI zawiera wybrane i opracowane przez młodzież biogramy 10 postaci zasłużonych dla historii Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.  Realny „Szlak Tolerancji” już we wrześniu br. przebiegnie po obu stronach Olzy, a 10 interaktywnych tablic opowiadać będzie o wybitnych obywatelach , osób z różnych opcji politycznych, społecznych czy religijnych – katolików, ewangelików, żydów. Będą to Polacy, Czesi, Niemcy, Żydzi. Chodzi o to by Szlak przypomniał wielokulturowość, która funkcjonuje na terenie obu miast od wielu lat. „Gadające” tablice będą nowatorskie, a umieszczone zostaną w miejscach najczęściej odwiedzanych zarówno przez turystów, jak I mieszkańców obu miast.

Na e-mapie SZLAKU  MŁODYCH CIESZYNIAKÓW młodzież wskazała i opisała miejsca swojej aktywności pozaszkolnej, istotne dla niej, gdzie lubi się spotykać, odpoczywać, bawić się, uczyć.

Trzecia e-mapa obrazuje SZLAK CIESZYŃSKIEGO RYNKU PRACY – przewodnik projektowej młodzieży po firmach, które działają nie tylko w Cieszynie, ale również w regionie, dające szansę na staż/praktyki, zatrudnienie po szkole/studiach.

Szlaki będą uzupełniane o nowe informacje do końca roku 2012r.

Zachęcamy  do promowania miejsc i kontaktu z nami oraz nadsyłania materiałów uzupełniających mapy dwóch szlaków: RYNKU PRACY  – miejsc stażu/praktyk/zatrudnienia oraz miejsc AKTYWNOŚCI MŁODYCH CIESZYNIAKÓW na adres: klubkobietkreatywnych@gmail.com lub  na tel. 694 786 567.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec