Drugi numer magazynu „Cieszyńskie na obcasach” ukaże się w pierwszych dniach lipca – dostępny będzie w miejscach publicznych powiatu cieszyńskiego

Drugi numer magazynu „Cieszyńskie na obcasach” nieprzypadkowo przyjął motto „Bo kobiety potrafią!”. Napisały go i promują go liderki KIWI, czyli Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatyw w Cieszynie, które działają razem i razem osiągają korzyści znaczące dla lokalnego środowiska. Redagowanie wywiadów i artykułów o lokalnych działaczkach było dla nich zaszczytem i czystą przyjemnością. Opisały dla Was inspirujące historie, których bohaterki własnymi słowami opowiadają jak doszły do obecnej pozycji, jak realizują swoją aktywność pro publico bono.
Nasz magazyn, to jedyny taki bezpłatny projekt, który promuje kobiety przedsiębiorcze – bez względu na branżę czy światopogląd. Przeczytacie w nim o naukowczyniach i nauczycielkach, właścicielkach i szefowych zarówno dużych, jak i małych firm, organizacji pozarządowych i instytucji, a także o zorganizowanych grupach kobiet, które mają swoją strukturę i tradycję. Pisząc o nich, podajemy Wam wszelkie niezbędne informacje do nawiązania z nimi kontaktu i dołączenia do ich działań i inicjatyw. Życzymy Wam i sobie, by swoim zapałem, wytrwałością, pracowitością i kreatywnością inspirowały wszystkie kobiety na Śląsku Cieszyńskim.
Cieszy nas bardzo, że pierwszy numer naszego magazynu okazał się ogromnym sukcesem i że do naszych działań projektowych pozyskałyśmy wspaniałych partnerów, m.in. naukowczynie z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, z Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie, z Leroy Merlin w Cieszynie i z Zamku Cieszyn. Dziękujemy Wam za to, razem będziemy organizować IV Kongres Kobiet śląska Cieszyńskiego w dniach 7-8 października 2016 r.
Nadal zapraszamy wszystkie aktywne kobiety do naszych działań w projekcie. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny. Na spotkaniach zapewnimy Wam niepowtarzalną atmosferę współpracy, możliwość poznania inspirujących osób oraz poczęstunek. Informacji udzielamy o każdej porze dnia telefonicznie, mailowo, na stronie internetowej i na naszym profilu na Facebooku.
Drugi numer magazynu dla kobiet jest – tak jak pierwszy – bezpłatny, a jego wydanie zostało dofinansowane – nie sfinansowane! – ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Cieszyńskie na obcasach: aktywizacja kobiet Śląska Cieszyńskiego w życiu publicznym. Wkład naszego Stowarzyszenia KKK jako wydawcy magazynu, to nie tylko wysiłek finansowy, ale również wolontariacki, ponieważ wszystkie materiały zostały przez autorki magazynu przygotowane bez wynagrodzenia i bez pobierania opłaty za umieszczanie informacji od instytucji, organizacji pozarządowych i firm.
Trzeci numer naszego magazynu ukaże się jesienią 2016 roku, już teraz poszukujemy poważnych partnerów do jego współtworzenia.

Roma Rojowska – redaktorka naczelna i koordynatorka projektu
e-mail: redakcjacno@gmail.com

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec