18 października panel pt. „Świat nauki, gospodarki i samorząd razem dla małej i średniej przedsiębiorczości w regionie”
Przedsiębiorczość to szlachetna cecha, przydatna w wielu życiowych sytuacjach, nie tylko w biznesie. Różne są oblicza przedsiębiorczości, podobnie jak różne są ścieżki kobiecych karier. Warto jednak pamiętać, że rozwijając wszelką działalność, zawodową bądź społeczną, nie trzeba polegać wyłącznie na sobie, ale można i należy czerpać wsparcie z otoczenia.
Podczas naszego panelu – w dniu 18 października 2015 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Cieszynie, ul. Frysztacka 44 – będziemy dyskutować z przedstawicielkami świata nauki, gospodarki i finansów oraz polityki i samorządu, a także sektora społecznego o tym jak skutecznie wspierać kobiety w ich dążeniach zawodowych i osobistych.
O tym, jak być przedsiębiorczą samorządczynią i jak wspierać inne kobiety biznesu w swojej gminie opowie Anna Grygierek, Burmistrzyni Strumienia, członkini Powiatowej Rady Zatrudnienia w Cieszynie, jedyna kobieta pełniąca funkcję burmistrza w powiecie cieszyńskim, w dodatku nieprzerwanie od 2006 roku.
Z kolei Posłanka Mirosława Nykiel, Przewodnicząca Podkomisja stałej do spraw innowacyjnej gospodarki i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a także członkini Komisji Gospodarki przedstawi rządowe rozwiązania w zakresie wsparcia dla przedsiębiorczości kobiet.
Finansowe aspekty rozwoju działalności gospodarczej przybliży Pani Monika Sabela-Kukuczka, Dyrektor Oddziału BGŻ BNP PARIBAS w Cieszynie, banku który realizuje wsparcie dla małych i średnich firm oraz bezpłatne wsparcie dla organizacji pozarządowych w programie „Społeczny Lider”.
Natomiast Magdalena Grala, prezeska Spółdzielni Socjalnej „Ofka” w Cieszynie, prowadzącej dizajnerskie miejsca noclegowe na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie pod nazwą „8 pokoi”, podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi rozwijania przedsiębiorczości społecznej.
Nasz panel odbędzie się w klimacie akademickim, dlatego nie zabraknie również odniesień do wsparcia edukacyjnego kobiet, którym może je otoczyć uczelnia wyższa. O takich działaniach podejmowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej opowie dr Joanna Kurowska-Pysz (na zdjęciu), Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii produkcji oraz Dyrektor Centrum Transferu Technologii w WSB.