Klub Kobiet Kreatywnych na Malcie

Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych na kursie języka angielskiego na Malcie

Z końcem lipca 2022 roku zakończyłyśmy realizację trzyletniego projektu „Język angielski szansą na rozwój organizacji kobiecej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego w programie PO WER.

Na międzynarodowej platformie EPALE opublikowano naszych 5 artykułów przedstawiających osobiste wrażenia i doświadczenia uczestniczek kursu językowego na Malcie.

Link do artykułu nr 1 – Wkluczone w język – Angielski naszym oknem na świat

Kobiety chcące uczyć się języka obcego w systemie nieformalnym są grupą w niekorzystnej sytuacji. W dorosłym życiu, już poza szkołą, mają ograniczone możliwości nabywania kompetencji językowych z uwagi na konieczność łączenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi i opiekuńczymi. Trudno im podjąć regularną naukę popołudniami, gdy barierą są koszty, brak czasu wolnego, a do tego jeszcze pandemia. Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych postanowiło udowodnić, że nauka języka angielskiego jest możliwa w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania językowego i w dodatku w ekspresowym tempie.

Link do artykułu nr 2: Hallo, Kobiety Kreatywne? It’s Malta speaking

Zagraniczna mobilność językowa pomogła młodym członkiniom Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych przeżyć niesamowitą przygodę edukacyjną i  przełamać bariery językowe dzięki uczestnictwu w międzynarodowych grupach w szkole językowej na Malcie. Podczas dwutygodniowej, intensywnej nauki języka angielskiego były świadomymi celu, pilnymi, pełnymi zapału i ekscytacji uczennicami. Artykuł zawiera także filmową ściągawkę z kursu angielskiego i pobytu na Malcie.

Link do artykułu  nr 3: Angielski szansą dla kobiet

W artykule przekonujemy, że język angielski jest szansą dla kobiet, a nauka angielskiego to obowiązkowy krok do przodu. Znajomość tego języka jest szansą na lepsze życie, na awans, na otwarcie drzwi do świata. Kobiety to grupa w gorszym położeniu, bo posiada ograniczone możliwości uczenia się języka angielskiego mając na głowie dom, pracę, rodzinę. Artykuł o wizycie przygotowawczej w szkole językowej na Malcie pokazuje, że warto negocjować warunki finansowe mobilności za granicą, i jakie kwestie omawiano. W konsekwencji tej udanej wizyty członkinie Stowarzyszenia KKK skorzystały ze środków na mobilność, godząc naukę ze zwiedzaniem wyspy.

Link do artykułu  nr 4: Polka na Malcie

Autorką artykułu jest pracownica szkoły językowej na Malcie, która dzięki znajomości kilku języków obcych zmieniła swoje życie. Malta jest przystanią dla wielu Polek i Polaków. Anna Zachara jest jedną z nich i opowiada historię o tym, jak trafiła do kraju, w którym urzędowym językiem jest angielski, czyli sporym ułatwieniem w komunikowaniu się i zatrudnieniu.

Link do artykułu nr 5: Angielski za free

Dzielimy się naszym doświadczeniem w nauce i udostępniamy informacje o możliwościach nieformalnego uczenia się. Udostępniamy narzędzia, za pomocą których uczymy się języka angielskiego. Członkinie Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych pokazują na własnym przykładzie, że nauka języka obcego jest możliwa w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania znajomości języka.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec