Z KGW Pastwiska rozpoczynamy tegoroczny cykl spotkań z aktywnymi kobietami w gminach powiatu cieszyńskiego

Koło Gospodyń Wiejskich na Pastwiskach powstało w roku 9 lat temu i liczy ponad 50 osób. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w pięknej Sali OSP Pastwiska. Celem działalności KGW jest zaktywizowanie kobiet i pomoc rozwijaniu pasji i umiejętności. KGW organizuje też wycieczki krajoznawcze i współorganizuje imprezy z OSP Pastwiska. Funkcję Przewodniczącej Koła pełni Jadwiga Kostkiewicz.
Pomysł spotkania z zarządem Stowarzyszenia KKK i rozmowa na temat potrzeb kobiet w środowisku lokalnym wynikał z chęci wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Pastwisk opowiedziała o historii i działaniach koła. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze i przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie koła – ręcznie robione pączki i śledzie w śmietanie – oraz zadbały o demonstrację swojego rękodzieła wykonanego szydełkiem. Członkinie KGW i KKK zgodnie przyznają, że wspólne spotkania i działania na rzecz środowiska lokalnego są potrzebne.
Na wiosnę Koło otrzyma pomoc poprzez KKK w założeniu swojej strony internetowej i profilu na Fb. Możliwe to będzie dzięki opisanemu w naszym magazynie projektowi realizowanemu przez Latarniczkę Polski Cyfrowej Równych Szans p. Wiolettę Matusiak. Realizować będzie ona w powiecie cieszyńskim będą działania na rzecz wspierania lokalnych NGO w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie, takie jak:

● szkolenia z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych;
● profesjonalne doradztwo oraz pomoc w rozwoju organizacji pozarządowej;
● pomoc w diagnozie problemów i potrzeb organizacji;
● doradztwo w zakresie tworzenia planów i strategii wykorzystywania technologii;
● pomoc w poszukiwaniu partnerów do projektów związanych z nowymi technologiami.

Podczas spotkań prezentowane będą min. proste, bezpłatne narzędzia, które ułatwią i poprawią komunikację, promocję czy zarządzanie projektem.

Jako pierwszą warto zaprezentować webową aplikację do obróbki zdjęć. Zdjęcia przemawiają do nas bardziej niż tysiąc słów ale nie zawsze nasze zdjęcie nadaje się od razu do wrzucenia do sieci. Wtedy z pomocą przychodzą nam liczne programy i aplikacje. Jedną z nich jest bezpłatny Pixlr Expres. Czym się wyróżnia spośród innych? Łatwością obsługi, intuicyjnością, dużym wyborem możliwości dodawania gadżetów, wybierania motywów, filtrów. Już w stycznia będzie można przekonać się jak działa Plixlr oraz inne aplikacje do obróbki zdjęć. W sprawie terminów nalezy kontaktować się z Mobilnym Doradcą: Wioletta Matusiak, tel. 502 337 174, e-mail: wioletta.matusiak@technologielokalnie.pl, więcej na stronie internetowej tutaj www.technologielokalnie.pl

Stowarzyszenie KKK pomoże też koleżankom z Pastwisk w zorganizowaniu akcji wyprzedaży zapraw warzywnych i jaj wiejskich, a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sfinansowanie wyjazdu członkiń KGW Pastwiska na przedstawienia teatralne na Scenie Polskiej w Divadle w Czeskim Cieszynie.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec