Józef Kiedroń bohaterem wystawy i prelekcji w Bibliotece Miejskiej

11 kwietnia 2012 o godz. 15 30 w sali wystawowej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (II piętro)
odbędzie się prelekcja oraz wernisaż wystawy „Życie i działalność Józefa Kiedronia”. Wykład wygłosi członkini Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych <strong>Władysława Magiera.</strong> Jest ona autorką publikacji o Józefie Kiedroniu i gorącą orędowniczką popularyzacji tej postaci na Śląsku Cieszyńskim.
Postać Józefa Kiedronia, wybitnego działacza narodowego i oświatowego na Śląsku Cieszyńskim, ministra przemysłu i handlu w rządzie Władysława Grabskiego i współtwórcy sukcesów gospodarczych II Rzeczpospolitej, uczcili 13 lutego br. radni Sejmiku Województwa Śląskiego. Młodzież uczestnicząca w projekcie „Cieszyńska szkoła obywatelstwa: po obu stronach Olzy” realizowanego przez Stowarzyszenie KKK w partnerstwie z Kongresem Polaków w republice Czeskiej była świadkiem laudacji o Kiedroniu, która wygłosił prezes Kongresu Polaków w Republice Czeskiej dr Józef Szymeczek.Za uhonorowanie jego postaci podziękowała w Sejmiku – występując w stroju cieszyńskim – Władysława Magiera.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec