Jest nas ponad Połowa! To jest hasło tegorocznego kongresu kobiet w Cieszynie

Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie  ma zaszczyt poinformować Państwa o organizacji I Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który odbędzie się 14 grudnia 2013 roku w  Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

I Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który organizujemy to szansa dla powstania rzeczowego dialogu kobiet i mężczyzn, upowszechnienia wszelkiego rodzaju idei, inicjatyw, koncepcji i działań prokobiecych w naszym regionie. Wezmą w nim udział mieszkańcy/mieszkanki 12 gmin Powiatu Cieszyńskiego i czeskiej części Śląska Cieszyńskiego.

Wielkim wyróżnieniem dla nas jest Patronat Honorowy nad I Kongresem Kobiet Śląska Cieszyńskiego Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej, która była naszym gościem w dniu 2 lipca br. na spotkaniu działaczek społecznych pracujących nieodpłatnie na rzecz Cieszyna.

Matronat nad tym wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Kongres Kobiet. Zaproszenie przyjęła Marszałkini Sejmu RP Pani Wanda Nowicka, która otworzy Kongres i będzie uczestniczyć w panelu dyskusyjnym. Patronem Wspierającym jest Gmina Cieszyn i Stowarzyszenie Kongres Polaków w Republice Czeskiej.

Działalność Stowarzyszenia Klubu Kobiet Kreatywnych opiera się głównie na budowaniu wśród kobiet poczucia własnej wartości, bycia kreatywną, silną i przedsiębiorczą. Stowarzyszenie KKK działa od 5 lat na rzecz rodziny, aktywizacji obywatelskiej, społecznej i zawodowej. Odzwierciedleniem naszej misji jest organizacja I Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego ponad wszelkimi podziałami.

Stowarzyszenie KKK organizując Kongres pragnie w ten sposób przedstawić i zwrócić uwagę na sytuację kobiet mieszkających na Śląsku Cieszyńskim w jego polskiej i czeskiej części, pokazać blaski i cienie regionalnej rzeczywistości, zwłaszcza społeczno- ekonomicznej. Zależy nam na zjednoczeniu środowisk o różnym światopoglądzie, profilu działalności, zainteresowaniach.Chcemy zachęcić kobiety do działania, a mężczyzn do wspierania tychże działań.

Wierzymy, że kobiety i mężczyźni dzięki działaniom opartym na partnerstwie i wzajemnym szacunku mogą dokonać przeobrażeń korzystnych dla ogółu społeczeństwa. Wszystkie informacje dotyczące propozycji w ramowym programie poparte są prowadzonymi przez nas rozmowami i osobistą współpracą.

Do współpracy i promocji własnej marki zaprosiłyśmy lokalne firmy oraz podmioty ekonomii społecznej oferując im możliwość nieodpłatnego wykorzystania przestrzeni wewnętrznej Teatru im. A. Mickiewicza, w trakcie trwania wydarzenia w tzw. Parku Kobiet na organizację własnych stoisk. W wydarzeniu weźmie udział 600 osób.

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec