Górale na Sacharze, nomadzi w Beskidach – artykuł w magazynie „Cieszyńskie na obcasach”

Efektem promocji drugiego wydania magazynu „Cieszyńskie na obcasach”, która odbyła się 12 lipca w Starostwie Powiatowym w Cieszynie było osobiste spotkania muzyków z Maroka z zespołu „Chigaga group”ze Starostą Januszem Królem. W naszym magazynie opisałyśmy działąlność Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej Africae Desterta Project, kierowanego przez Anetę Okupską-Pońc i Edytę Molendę, realizujące projekt „Górale na Sacharze, nomadzi w Beskidach”. Wieczorem w Etnochacie „Topolej” muzycy z Maroka wystepowali wspólnie z zespołem regionalnym z Goleszowa. W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia KKK, Starosta Cieszyński i Wójt Gminy Goleszów. Piliśmy słodką herbatę mietową, jedliśmy tadjiny i pomarańcze z cynamonem. Poczuliśmy zapach Marakeszu i Beskidów. Grę na bębnach z muzykami z maroka podejmowali też spontanicznie uczestnicy warsztatów bębniarskich, które odbywają się w Etnochacie.
CNO_2_G__Strona_39

CNO_2_G__Strona_40

CNO_2_G__Strona_41
DSC02821

DSC02822

DSC02823

DSC02824

DSC02825

Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec