Głos w debacie – Czy Cieszyn jest przyjazny dla kobiet?

„Menstruacja, miesiączka, okres − pomimo XXI wieku te słowa wciąż należą do tabu, kojarzą się z czymś wstydliwym, mało znanym. A przecież to tylko fizjologia, która dotyczy ponad połowy społeczeństwa, które będzie miało, ma lub miało miesiączki.
Dwa lata temu światło dzienne ujrzał problem „ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego”. Zdziwienie – w obecnych czasach? Ja też do niedawna nie znałam tego problemu, bo tylko wydawało mi się, że czasy totalnego braku środków higieny menstruacyjnej mamy już za sobą, a tak nie jest.
Z tego powodu ten temat chciałam poruszyć w dyskusji podczas cieszyńskiej debaty „Świat (bez) kobiet”. Niestety, pogoda zrobiła psikusa i Wzgórze Zamkowe nawiedziły zimne wiatry. Debata w trosce o zdrowie zgromadzonych na niej osób została skrócona, dlatego moje wystąpienie – zgodnie z duchem czasu – przenoszę do Internetu.”
Written by:

Redaktor naczelna portalu cieszynskienaobcasach.pl i magazynu CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

d

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis ultricies nec